Doczekaliśmy się! Dzisiaj dokonano oficjalnego otwarcia Zielonej Pracowni.
Wstęgę przecięto w obecności zaproszonych gości: p. Ewy Gawędy - Senator RP, p. Adama Lewandowskiego - Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW, p. Czesława Krzystały - Burmistrza Miasta Pszów, p. Mirelli Ogrockiej - Dyrektor ZOPO w Pszowie, p. Ewy Jaskóły - Kierownik Referatu Promocji, Środków Pomocowych, Kultury i Sportu oraz p. Jolanty Lis - Przewodniczącej Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu.
Dzięki udziałowi w Konkursie Zielona Pracownia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nasza szkoła pozyskała dotację w wysokości 48 tys. zł. Wkład własny w wysokości 12 tys. zł pochodził z budżetu miasta Pszów.
Środki przeznaczono na:
-wykonanie nowej podłogi,
-doprowadzenie wody, zakup potrzebnej armatury,
-rolety zaciemniające,
-meble: ławki, krzesełka oraz blat z szafkami pod mikroskopy,
-odmalowanie ścian,
-zakup monitora interaktywnego, programów multimedialnych i pomocy dydaktycznych do -zajęć z przedmiotów przyrodniczych,
-ściankę dendrologiczną,
-akwarium.
Powstało również Szkolne Koło Ekologiczne EKOzakręceni – Misja Młodego Ekologa, w ramach którego uczniowie mogą poszerzać przyrodnicze zainteresowania i kształtować wrażliwość ekologiczną. Inne zadania realizowane w ramach projektu to m.in. wyjazd uczniów klas I-VIII do Arboretum Bramy Morawskiej, udział w akcji Sprzątanie Świata, zbiórka surowców wtórnych, żołędzi dla żubrów z Zagrody Żubrów w Raciborzu, warsztaty przyrodnicze z ekspertami z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, lekcje plenarne z leśnikiem dla klas I-III, przedstawienie o charakterze proekologicznym.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć! Najmłodsi przygotowali występ wokalny i przedstawienie, którego bohaterami były ekologiczne smoki żywiące się śmieciami. Nie zabrakło popisów tanecznych i występu szkolnego koła wokalnego. Głos zabrali również goście.